KOGENERACJA

efektywne zarządzanie wykorzystaniem źrodeł energii

Kogeneracja – Zielona Energia

MTU Onsite Energy

MTU Onsite Energy jest jedną z głównych marek grupy Rolls-Royce Power Systems AG, która jest światowym wiodącym dostawcą wysoko i średnio obrotowych silników wysokoprężnych oraz gazowych, kompletnych układów napędowych i kompletnych rozwiązań dla energetyki rozproszonej spełniających najbardziej wymagające oczekiwania.

MTU Onsite Energy oferuje kompletne rozwiązania dla systemów zasilania: od aplikacji awaryjnej o znaczeniu krytycznym, do pracy ciągłej z odbiorem ciepła i chłodu. Zapewniamy także pełną linię produktów serwisowych, które pomogą Ci uzyskać, jak najwięcej z Twojego agregatu. Klienci na całym świecie zaufali nam, aby zapewnić niezawodną dostawę mocy dla szerokiego zakresu zastosowań, np. szpitali i oddziałów ratunkowych, centr przetwarzania danych, lotnisk, gospodarstw rolnych i niezależnych elektrowni i elektrociepłowni. Nasze portfolio produktów obejmuje agregaty prądotwórcze z silnikiem wysokoprężnym do 3250 kW gazowe układy kogeneracyjne do 2500 kW i turbiny gazowe do 50 000 kW. Oferta produktów jest uzupełniona silnikami o średniej prędkości obrotowej stosowanymi w lądowych agregatach prądotwórczych do 9300 kWe w ramach portfolio produktów Rolls-Royce Power Systems AG. Ponad 60 lat doświadczenia w projektowaniu kompletnych systemów wytwarzania energii i ponad stuletnia historia w budowaniu silników Diesla pozwala zapewnić Klientom na całym świecie kompletne rozwiązania na dostarczanie alternatywnych systemów zasilania.

Rozwijając się projektujemy i proponujemy projekty bardziej ekologicznych rozwiązań, tj. neutralne dla klimatu elektrociepłownie zasilane biogazem, gazem składowiskowym lub gazem powstałym na oczyszczalni ścieków. Nadal rozwijamy zrównoważone alternatywy, z systemami produkującymi bardziej ekologiczną energię, neutralne dla klimatu paliwa regeneracyjne, mieszane dla elektrociepłowni zasilanych biogazem lub ze składowisk odpadów.

Agregaty gazowe MTU Onsite Energy

Trzy rodzaje agregatów:

  • Agregaty gazowe: do wytwarzania energii elektrycznej;
  • Agregaty kogeneracyjne : do wytwarzania energii elektrycznej i ciepła (CHP);
  • Agregaty trigeneracyjne : do wytwarzania energii elektrycznej, cieplnej i chłodu (CHPC-w połączeniu z odpowiednimi urządzeniami chłodzącymi), ponieważ systemy te przekształcają pierwotny nośnik energii – gaz w energię elektryczną, ciepło i chłód bezpośrednio na miejscu, bez żadnych strat przesyłowych.

MTU Onsite Energy opracowuje, produkuje i dostarcza kompletne moduły gazowe przeznaczone do pracy na gazie ziemnym, biogazie oraz innych gazach specjalnych.

Biogaz, jako paliwo

W miksie energetycznym przyszłości odegra bardzo ważną rolę.

Te tak zwane „Biogazy” obejmują:

  • „Tradycyjny” biogaz powstający podczas fermentacji surowców rolnych lub odpadów;
  • II Gaz ściekowy i gaz osadowy, powstający podczas procesu uzdatniania wody lub podczas fermentacji osadów ściekowych;
  • Gaz odpadowy, pobierany z miejsc składowania odpadów.

Systemy silników gazowych MTU Onsite Energy wykorzystują to, co najlepsze oferuje w swojej mieszance biogaz. Generują energię elektryczną, ciepło oraz chłód z biogazu, gazu ściekowego i składowiskowego. W dowolnej kombinacji – ekologicznie, niezawodnie i wysokowydajnie. W wielu lokalizacjach na świecie dotacje rządowe do budowy biogazowni powodują, że staje się to jeszcze bardziej atrakcyjne finansowo. Nasz zakres mocy wynosi od 190 kWel do 1950 kWel, a systemy oparte na biogazie mają zastosowanie w szerokim zakresie rozwiązań i zastosowań.

BIULETYNY INFORMACYJNE

Katalog-Rolls-Royce-MTU-BIOGAS-PL

Zespoly-Kogeneracyjne-Modulowe-CAGEN-2020-GAZ

Katalog-Rolls-Royce

Język