CAGEN AKTUALNOŚCI

Zabudowy kontenerowe w projektach CAGEN

Agregat kogeneracyjny 999 kWe zostaje umieszczony w dźwiękoizolacyjnej zabudowie kontenerowej. Zabudowa kontenerowa stanowi doskonałe rozwiązanie, ponieważ umożliwia pracę kompletnego zespołu prądotwórczego lub kogeneracyjnego w otwartym terenie (nie jest potrzebny budynek). Przystosowana jest do wielokrotnego transportu lub przestawiania. Wyciszenie na poziomie maksymalnym do 75 dB z odległości 7 m (w granicach terenu inwestora), co pozwala stosować tego typu zabudowy bez większych ograniczeń środowiskowych w terenie szklarni, biogazowni, zakładu przemysłowego. Wyciszenie należy dostosować do norm środowiskowych występujących w miejscu montażu agregatu kogeneracyjnego.

Całość prac ślusarskich wykonanych przez fabrykę łącznie z badaniami powłok alu-cynkowych oraz malarskich w komorze solnej dla wykonania blach modułowych gwarantuje żywotność materiału i jego podwyższoną jakość. Konstrukcja takiej zabudowy jest spawana a później uzupełniania panelami zewnętrznymi i wewnętrznymi zachodzącymi na siebie i zabezpieczonymi na łączeniach przed wodą. Każdy panel alu-cynkowy jest utwardzany w miejscach cięcia laserem, płukany w specjalnej kąpieli chemią a później malowany. Całość technologii jest wykonywana w jednej fabryce przez co efekty 100% odpowiedzialności za wykonanie gwarantuje brak rdzewienia powłok malarskich. System skręcania na śruby nierdzewne i modułowość ścian daje wysokie standardy wygłuszenia zabudowy. Nie jest to dostosowana zabudowa transportowego kontenera wyposażona w naroża kontenerowe ISO, jako elementy umożliwiające bezpieczne przemieszczanie i zabezpieczenie kontenera z użyciem zaczepów kompatybilnych z tymi narożami.

Specjalna zabudowa mieszcząca agregat kogeneracji, przeznaczona jest do montaży na zewnątrz. Wykonana wyposażone w dolną ramę, charakteryzującą się wysoką odpornością na obciążenia, w celu zapewnienie stabilnej bazy strukturalnej do umieszczenia agregatu kogeneracyjnego.

Przeczytaj pełne wytyczne projektowe.

Język