CAGEN AKTUALNOŚCI

Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych w produkcji

W luty 2020 (12.02) w ramach konferencji pt. „Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych w produkcji”, która odbyła się w Hotelu Faltom w Rumi k. Gdyni, przekazaliśmy Państwu sprawdzoną receptę na efektywną produkcję energii w dobie zagrożeń bezpieczeństwa energetycznego. Podczas konferencji odbyło się łącznie 17 prelekcji i blisko 25 firm i ekspertów dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ważnym punktem wydarzenia był networking oraz rozmowy bezpośrednie z ekspertami. Służyliśmy radą i ekspertyzą każdemu, kto rozważa zastosowanie rozwiązań kogeneracyjnych na swoich obiektach. Kogeneracja to rozwiązanie, zapewniające nie tylko znaczne korzyści ekonomiczne; to także ekologiczne źródło wytwarzania energii.

Warunkiem jest właściwy dobór parametrów urządzenia i profesjonalne prowadzenie inwestycji. Energia drożeje i zapewne czasy, kiedy ‘było tanio’ mamy już na dobre za sobą. W przededniu wprowadzenia opłat za rynek mocy, które zwiększą koszty związane z energią elektryczną świadomość istnienia ekonomicznie uzasadnionych alternatyw jest szczególnie istotna.

Rozwiązanie, które łączy w sobie realne korzyści ekonomiczne a do tego zapewnia generację energii z niskoemisyjnych źródeł to oczywisty ‘must have’ dla zakładów przemysłowych, ciepłowni, szpitali i wielu innych obiektów, które chcą odejść od gospodarki węglowej, a w których energii elektrycznej i cieplnej nie może zabraknąć. Warsztaty z naszą ekspercką analizą charakterystyk energetycznych obiektu były świetną okazją do indywidualnego, szybkiego i w pełni profesjonalnego spojrzenia na własne bilanse energetycznie uczestników konferencji.

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym jak budować wartość dodaną przy wykorzystaniu kogeneracyjnych źródeł wytwarzania energii w Państwa przedsiębiorstwach serdecznie zapraszamy na kolejne konferencję oraz do kontaktu z nami.

Język