WSPÓŁPRACA

partnerzy biznesowi i technologiczni

Rolls-Royce MTU Partner CAGEN

MTU jest jednym z wiodących na świecie producentów dużych silników wysokoprężnych i kompletnych systemów napędowych. MTU stanowi podstawę Rolls-Royce Power Systems AG.

Oferta firmy MTU należy do najszerszych i najbardziej nowoczesnych w branży. Obejmuje silniki Diesla, jak i kompletne systemy napędowe do jednostek pływających, ciężkiego sprzętu rolniczego, pojazdów kolejowych, pojazdów wojskowych, a także dla przemysłu naftowego i gazowego.

Historia MTU rozpoczęła się 2 lipca 1900 roku od przelotu pierwszego na świecie, skonstruowanego przez Ferdinanda von Zeppelina, sterowca wyposażonego w silniki konstrukcji Gottlieba Daimlera, których instalację osobiście nadzorował Wilhelm Maybach. Przez wszystkie te lata firma skupiona była na rozwijaniu technologii silników wysokoprężnych. Te doświadczenia doprowadziły firmę MTU na wiodącą pozycję wśród producentów w aplikacjach lądowych i morskich.

W historii firmy MTU pojawiały się najważniejsze marki związane z produkcją silników do napędu pojazdów i maszyn, m.in. Mercedes, Daimler, MAN i Rolls-Royce. Po wielu burzliwych zmianach powstała silna grupa skupiona wokół firmy MTU z czytelną i stabilną strukturą własnościową. Siedziba firmy, od ponad 100 lat, zlokalizowana jest na południu Niemiec, w położonym nad Jeziorem Bodeńskim mieście Friedrichshafen.

Wydajne silniki do szerokiego zakresu aplikacji

Silniki oferowane przez firmę MTU występują w wielu konfiguracjach, dając możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb Klientów. Silniki dostępne są w zakresie mocy do 10.000 kW, co gwarantuje możliwość przygotowania właściwej propozycji oraz zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających Klientów.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami dla zastosowań komercyjnych, takich jak: promy, jachty, transport kolejowy są silniki serii 2000 (300 – 1500 kW) oraz serii 4000 (700 – 3500 kW).

Silniki MTU charakteryzują się wysoką wydajnością, oszczędnością, czystością emisji spalin oraz trwałością. Dzięki temu gwarantują efektywną i stabilną pracę. Jedną z głównych cech determinujących sukces serii 2000 i serii 4000 jest elektronicznie sterowany system wtrysku Common Rail. Silnik z serii 4000 był pierwszym w swojej klasie, który był wyposażony w to nowoczesne rozwiązanie. Zostało ono opracowane wspólnie z wiodącym producentem systemów wtryskowych dla dużych silników Diesla, firmą L’Orange GmbH.

Seria 2000, przeznaczoną dla szybkich jachtów, promów i łodzi patrolowych jest najnowocześniejsza w swojej klasie.

Dla niższego zakresu wydajności opracowana została seria 1600, która odpowiada na potrzeby rolnictwa, transportu kolejowego, budownictwa i zastosowań przemysłowych.

Największe silniki – seria 8000 – również wyznaczają standardy w swojej klasie. Silniki 20V serii 8000 generują moc rzędu 9000 – 10000 kW, co wyróżnia produkty MTU na tle konkurencji. Są to najbardziej nowoczesne i innowacyjne silniki w najwyższej klasie.

Ekonomia i ekologia – zawsze krok do przodu

Na wiodącą pozycję silników MTU wpłynęły trzy kluczowe rozwiązania: turbodoładowanie, wtrysk paliwa oraz elektroniczne sterowanie. Autorskie rozwiązania pozwalają firmie na konstruowanie właściwie zbalansowanie produktów. Konsekwentny nacisk na rozwój w kategoriach turbodoładowania oraz wtrysku paliwa umożliwia optymalizowanie wydajności silników, poziomu emisji spalin oraz zużycia paliwa. Systemy elektroniczne stosowane w rozwiązaniach MTU pozwalają stale monitorować ich pracę, również w największych instalacjach napędów morskich.

Biuro Handlowe Ruda istnieje od 1989 roku z główną siedzibą w Katowicach.

W latach 1990 – 2000 Biuro Handlowe Ruda prowadziło działalność handlowo – usługową, głównie w kopalniach rudy miedzi, cynku i ołowiu oraz w kamieniołomach.

Jednym z największych przełomów w działalności firmy było otwarcie Oddziału Serwisowo – Remontowego w Lubinie w 1997 roku. Oddział zapewnił naszym klientom na Dolnym Śląsku profesjonalny serwis i umożliwił prowadzenie kompleksowych remontów maszyn pracujących w kopalniach  KGHM  oraz w kopalniach odkrywkowych.

Od momentu założenia celem firmy było i jest poszerzenie grona klientów opierane w głównej mierze na renomie naszego profesjonalnego serwisu. Stara maksyma, że to pierwszą maszynę sprzedaje handlowiec, a następną serwisant w naszym przypadku sprawdza się doskonale. Profesjonalizm, doskonałe wyszkolenie i wiedza naszego serwisu oraz szybki czas reakcji na potrzeby naszych klientów powoduje, że blisko połowa sprzedawanych maszyn dostarczana jest do zadowolonych użytkowników już jako kolejne urządzenie. Każde urządzenie ma prawo się zepsuć ale to, jak szybko zostanie naprawione i wróci do pracy jest najważniejsze.

Biuro Handlowe Ruda jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisem firm:

– METSO – mobilne i stacjonarne kruszarki, przesiewacze dla górnictwa skalnego i recyklingu.
– CDE – kompleksowe systemy oczyszczania piasku i kruszywa “na mokro”
 CDEnviro – urządzenia do oczyszczania ścieków i odzysku frakcji mineralnych
– PORTAFILL – maszyny do recyklingu, kruszraki, przesiewacze, przenośniki taśmowe i koła odwadniające
– VERMEER – koparki łańcuchowe, maszyny do przeróbki drewna, przewierty sterowane HDD, urządzenia do mechanicznego urabiania skał
– RITMO – zgrzewarki do tworzyw termoplastycznych
– MTU, DETROIT DIESEL, VM Motori, MERCEDES BENZ – silniki wysokoprężne i agregaty prądotwórcze
– SENNEBOGEN
 – dźwigi linowe, teleskopowe, żurawie samojezdne oraz koparki linowe
– TADANO
 – samojezdne żurawie teleskopowe
– KOBELCO – minikoparki i koparki gąsienicowe
– BELL – technologiczne wozidła przegubowe
– MANITOU – ładowarki teleskopowe, podnośnik nożycowe i platformowe, wózki widłowe
– GEHL – kołowe i przegubowe ładowrki
– KAISER
 – wielofunkcyjne koparki kroczące
– RED RHINO – mini i mikro kruszarki mobilne
– RAMMER – młoty, nożyce i nożyco-kruszarki hydrauliczne oraz wysięgniki hydrauliczne do pracy z młotem nad kruszarką szczękową.
– GÜNTHER – sortowniki spiralne SPLITTER, podajniki i przenośniki taśmowe, kosze zasypowe, technologie zagospodarowania odpadów

Język